Menü Kapat

Personel Training

             

   Personal training ( P.T) uzman eğitmenler tarafından hazırlanan antrenman süresince eğitmen ile birebir uygulanan kişiye özel egzersiz programlarıdır. Kişilerin farklı beklentilerini ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek için üyelerin egzersiz planlarını hazırlarken standart programlardan farklı olarak üyelerin;

 

  • Sağlık ve Fizyolojik durumu ( bel fıtığı, emzikli, romatizma v.b)
  • Uyguladıkları beslenme programının türü ( kilo alma, kilo verme, kilo koruma, diyabet, tansiyon v.b)
  • Yaşam tarzı ( iş temposu, spor yapabilme sıklığı v.b)
  • Spor geçmişi
  • Aynı zamanda psikolojik durumu ( sinirli, mutsuz, çabuk sıkılan, sporu sevmeyen biri olması v.b)

hakkında bilgiler alınır. Alınan bu bilgiler doğrultusunda egzersiz programınız hazırlanır. Hazırlanan programınızı eğer isterseniz diet-time’ın Personal Trainer’ı ile birlikte evinizde de uygulayabilirsiniz.

 

   Hazırlanan egzersiz programınız öncesinde vücut analiziniz yapılır ve vücut ölçüleriniz alınır. Bu analizde başlangıç bölgesel yağ dağılımınız, kas ve su oranlarınız bazal metabolizma hızınız ölçülür.  Yapılan vücut ölçümleriniz ve analiziniz ayda bir tekrarlanarak değişiminiz takip edilir.

      

   Üyelerimiz için personal trainerımızın hazırladığı programda; TRX-PİLATES-REFORMER PİLATES-BOSU-CARDİO gibi antrenmanlarımız mevcuttur.

      

   Personal training ile sağlıklı yaşayabilmenin temel değişmez gerekliliklerinden olan spor çok daha keyifli ve size özeldir. Egzersiz programınızın aksamaması hedeflerinize zamanında ulaşabilmeniz açısından büyük önem taşır. Bu nedenle hedefinize zamanında ulaşabilmek için yapmanız gereken tek şey programınıza aksatmadan düzenli olarak gelmeniz.