Menü Kapat

Reformer Pilates


REFORMER PİLATES NEDİR?

 

Pilates hareketleri için özel olarak hazırlanan bu alet, vücudunuzun kolayca esnemesini, toparlanmasını ve kaybettiğiniz enerjinin tekrar kazanılmasını sağlar.

 

Aletli Pilates’e başlamadan önce kişi nefes tekniklerini ve Powerhouse ( karın – merkez bölge ) kaslarını nasıl kullanması gerektiğini Mat üzerinde yapılan birkaç ders ile Aletli Pilates’e hazırlanmalıdır.

 

Vücudunuzun şişmeden, sağlıklı, dirençli, uzun, zayıf ve dayanıklı kaslar geliştirir. Nefes almayı öğreterek vücudu yeniden canlandırır. Vücut duruşunu iyileştirir sakinleştirir, zihinsel odaklanmayı geliştirir.

 

Pilateste en çok bilinen ve kullanılan alettir. Reformer pilates aletiyle yapılabilen yaklaşık 100 tane egzersiz hareketi vardır. Bu özellik başka hiçbir alette yoktur.

 

Reformer egzersizlerinin akıcı ve birbirini takipeden egzersizler olmasına özen gösterilmiştir. Bu nedenle her bir egzersiz sizi bir sonrakine bedenen ve ruhen hazırlayarak kaslarınızı ısıtır, iç organlarınızı harekete geçirir. Nefes alıp vermenizi düzenlerken yapacağınız hareketlerden en iyi faydayı almak için kaslarınızı doğru sırayla çalıştırır.

 

 

REFORMER PİLATES ZAYIFLATIR MI ?

 

Reformer Pilates bir cardio çalışması değildir ve kalori yıkımına odaklanmaz. Fakat Reformer Pilates zayıflamaya katkı sağlar çünkü bu spor, daha çok iskelet ve kas sistemini Geliştirmeye yönelik egzersizler bütünüdür.

 

Reformer Pilates kilo vermeyi destekleyici ve bedenin görünümünü düzenleyici Birçok faktöre sahiptir; Reformer Pilates yapan kişilerin, uyguladıkları teknikler Sayesinde, Kilo Vererek Yaklaşık dört bedene kadar incelmeleri mümkündür. Ayrıca Reformer Pilates Egzersizleri Her yaştan insanın rahatlıkla uygulayabileceği bir egzersiz sistemdir.

 

Reformer Pilates aleti Sayesinde egzersizler engelli bireylere adapte edilebilir. Böylece fizksel ve zihinsel rahatlama, uyum Ve vücut farkında lığı sağlanabilir. Dansçılar ve sanatçılar tarafından Özellikle tercih edilmektedir.Çünkü kas gelişimini sağlarken kasları kalınlaştırmadan sıkı bir görüntü sağlamaktadır.

 

Ayrıca Pilates Duruş bozukluklarının tedavisinde, esneklik kazanmada ve denge Gelişiminde, sakatlık rehabilitasyonunda etkili olarak kullanılabilmektedir. Hamile kadınlar da Yoğunlaşma ve nefes  çalışmalarından programlı olarak yararlanabilirler.

 

Diet-time reformer pilates&personal training solunumuzda kişiye özel ders programıyla yapılan Reformer egzersizleri birebir eğitmen eşliğinde kişinin sonuca kısa sürede ulaşması açısından da etkin rol oynamaktadır.